Goat farm «Fromages d'Elise»

Обіцяла багатьом друзям поділитися своїм недільним getaway, ось і надумала написати та поділитися з усіма одразу. Але перед тим зроблю маленький вступ.
Є у мене подруга, яка переїхала у Львів із Харкова, і є у неї чудове правило  кожних вихідних вирушати у нове місце. Це зовсім не складно, зважаючи на те, скільки крутих місць є у нас в Україні. І як на мене — правило варте наслідування!


А тепер уявіть собі 100 гектарів чудової природи, сотні кіз та безліч інших щасливих звірят, а на цій же території майстерня з виробництва пресмачних козиних сирів (і не тільки) за традиційною французькою технологією. Година їзди від Львова і опиняєшся на фермі Fromages d'Elise (Ферма Елізи), якою володіє бельгієць Бернар і його дружина Марія. Десь біля них постійно крутиться їхня маленька донечка, в честь якої було названо ферму. Хто б міг подумати, що поблизу є таке місце!

Чесно кажучи, усе перевершило мої очікування. Чи то дегустація сирів, чи то природа, чи самі Бернар та Марія, які розповідають усякі цікавинки, чи усе разом, залишили чудові враження і бажання повернутися до них ще раз. Відпочити від міста і влаштувати собі "свято живота". Козине молоко, запашний хліб, квас, близько двадцяти видів сирів, три види ковбаси, рієт, сирний десерт та вино  ось таким був мій недільний обід. Мені сподобалось абсолютно усе, мабуть я таки справжній сироман :)

Ось і сам Бернар:
Бернар розповів, що такі ферми у Франції зникають, бо країну охоплює індустріалізація, а тут, на нашій щедрій українській землі він може ділитися своїм досвідом та робити справу, яка йому подобається. Що мені теж дуже подобається :)
Насправді це не єдина така ферма на західній Україні, у мене навіть з'явилося бажання знайти та об'їздити їх усі, але це в перспективі. А наразі залишаю тут нудні, але корисні tips & tricks, якщо раптом надумали відвідати Fromages d'Elise:

1. Ферма знаходиться в селі Дмитровичі Мостиського р-ну Львівської області (3 км від Судової Вишні). Якщо немає можливості доїхати машиною, то можна дешево і сердито добратися автобусом з автостанції № 8 (пл. Двірцева, 1) або електричкою з приміського вокзалу (розклад раджу уточняти в довідці)
2. Про наболіле  беріть зручне і надійне взуття. Якщо гуляти зі стадом, можна натрапити на кропиву, на мурашник і на болото :)
3. Якщо візьмете з собою свою зарплату, там її і залишите (але привезете додому купу смачних сирів)
4. Екскурсія та дегустація — 100 грн. Попередній запис обов'язковий  +38 067 6734970
5. Скористайтеся нагодою побалакати з Бернаром та Марією, вони розповідають багато цікавих речей про ферму.

Не соромтесь запитати, якщо виникнуть ще якісь питання.
Au revoir!

All photos made by me and Sofiya Senyk.

0 коментарі:

Дописати коментар

 

Instagram photostream

VSCO GRID

VSCO Grid